První formulář hlášení porušení zabezpečení osobních údajů pod GDPR

Formulář Ohlášení porušení zabezpečení osobních údajů ke stažení

Tým GDPR24.EU a Cyberinsurance.cz lokalizovaly jako první v ČR formulář, kterým se hlásí incidenty s osobními údaji ÚOOÚ.

Jde o návrh původně z dílny Insurance Europe pro potřeby pojišťovacího businessu v rámci získávání dat pro efektivní cenotvorbu pojištění kybernetických rizik.

Evropská federace pojišťovnictví a zajištění Insurance Europe, která prostřednictvím svých 35 členských organizací sdružuje všechny typy pojišťoven a zajišťoven v Evropě, uveřejnila na svých stránkách www.insuranceeurope.eu template ohlášení porušení zabezpečení osobních údajů. Náš partnerský web Cyberinsurance.cz poskytuje ke stažení českou podobu Ohlášení porušení zabezpečení osobních údajů.

http://www.cyberinsurance.cz/wp-content/uploads/2017/11/2018_Formulář_hlášení_poruseni_zabezpereni_osobnich_udaju_Cyberinsurance.pdf

Novým kybernetickým rizikům věnuje Insurance Europe stále více hodně pozornosti. Usiluje tím především o zvýšení role pojistitelů ve zvyšování kybernetické odolnosti společností a jednotlivců. Důvodem je, že strmý nárůst digitalizace přináší kromě zřejmých přínosů také řadu rizik. Potenciál vážných hospodářských a obchodních důsledků znamená, že je třeba zásadně zvyšovat investice do kybernetická bezpečnosti podniků a společnosti.

Pojistitelé by přitom měli hrát klíčovou roli nejen při poskytování krytí, ale také při pomoci svým klientům těmto rizikům předcházet a zmírnit jejich dopady.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>