Kyber incidenty se týkají samozřejmě i škol – o důvod víc se zabývat GDPR – útok na systémy VŠE

 

Jak píše aktualne.cz:
Vysoká škola ekonomická v Praze se potýká s útokem hackerů. Studenty i zaměstnance o tom informovalo vedení školy e-mailem. „K útoku došlo. Obdrželi jsme o tom informaci,“ potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Zuzana Valentová. Škola také podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Hackerský útok částečně paralyzoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (VŠE).  Došlo k němu v neděli 17.12.2017 kolem páté odpoledne. Nejde se tak dostat na některé stránky školy a do systému, který spravuje informace o žácích či vyučovacích předmětech.

„Útok nezpůsobil žádné výrazné škody a vedení školy ihned přijalo preventivní opatření. Vzhledem k tomu, že škola právě podává na pachatele trestní oznámení, omlouváme se, ale nebudeme poskytovat žádné bližší informace,“ řekla Aktuálně.cz mluvčí VŠE Valentová.

Nejedná se o první útok na VŠE. Loni se neznámý útočník snažil získat přístupové údaje a hesla o studentech.

Za účinnosti GDPR v květnu 2018 by VŠE musela hlásit incident ÚOOÚ. V případě vážného ohrožení práv studentů i jim. V každém případě nyní tamější IT pracovníci revidují svá bezpečnostní opatření.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>